Uczniowskie nagrody i wyróżnienia

Uczniowskie nagrody i wyróżnienia

W dniach 28 i 29 października 2023 r. odbyły się w G2 Arena w Jasionce targi „Leśnictwa, Łowiectwa i Broni”

targi program

Wielu naszych kolegów z koła wzięło w nich udział. Niezwykle miłym akcentem targów było rozstrzygniecie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Co w lesie piszczy”.

Tym bardziej był on miły dla naszego Koła bowiem uczennica i uczeń Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej, której jesteśmy opiekunami, zdobyli piękne nagrody i wyróżnienia:

  • ♦ Lena Marek – uczennica V klasy zdobyła III miejsce w konkursie Grand Prix oraz I miejsce w kategorii uczniów klas piątych;

natomiast,

  • ♦ Hubert Gdowik  - zdobył wyróżnienie

W dniu 1 grudnia 2023 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej szkolna uroczystość na której podziękowaliśmy i wręczyliśmy drobne upominki laureatom konkursu oraz Dyrektorowi Szkoły Panu Tomaszowi Kozakowi i opiekunce konkursu Pani Małgorzacie Marek.

IMG 3697

Swoją obecnością uświetnili uroczystość Kol. Mieczysław Struzik -Przewodniczący Komisji Kultury i Tradycji Łowieckich ZO PZŁ , były wieloletni Prezes Koła Łowieckiego „Łoś” z Mielca oraz Kol. Edward Gwóźdź – były wieloletni Łowczy tego Koła. Blisko 1.5 godzinny wykład a w zasadzie fantastyczne opowiadanie o zwierzętach, mieszkańcach lasów i ich zwyczajach było wysłuchane przez społeczność szkoły z wielkim zainteresowaniem. Piszącemu te słowa przypomniał się wspaniały Pan  Michał Jan Sumiński polski podróżnik, zoologjachtowy kapitan żeglugi wielkiej i dziennikarz, autor książek o tematyce żeglarskiej oraz programu telewizyjnego dla dzieci i młodzieży Zwierzyniec (1968–1988), w którego wcielił się Kol.E.Gwóźdź i M.Struzik. To była wspaniała lekcja o przyrodzie, ekologii oraz swoistego rodzaju lekcja wychowawcza o pokorze i szacunku jakiej powinien jej okazać człowiek.